ბავშვთა ჯანმრთელობის ცენტრი „კაიზერის პედიატრიულ კლინიკასთან“ თანამშრომლობას იწყებს
„ნიუ ჰოსპიტალსის“ ბავშვთა ჯანმრთელობის ცენტრის გახსნასთან დაკავშირებით, კლინიკას, „კაიზერის პედიატრიული კლინიკის“ დამფუძნებელი, პედიატრი ქრისტიან კაიზერი (Dr. Christian Kayser) გერმანიიდან ეწვია.
პედიატრი და ბავშვთა ენდოკრინოლოგი, ქრისტიან კაიზერი, რომელიც წლების მანძილზე „ჰანოვერის საუნივერსიტეტო კლინიკასთან“ ასოცირდებოდა, თანამშრომლობის ფარგლებში ეწვია „ნიუ ჰოსპიტალსს“. ბავშვთა ჯანმრთელობის ცენტრსა და ექიმ კაიზერს შორის შედგა შეთანხმება, რომელიც ბავშვთა ჯანმრთელობის ცენტრის პაციენტების მკურნალობის პროცესში მის ინტენსიურ ჩართულობას გულისხმობს. კერძოდ, ექიმი კაიზერი მონაწილეობას მიიღებს ონლაინ კონსულტაციებსა და განსაკუთრებული ქეისების განხილვებში.
აღნიშნული თანამშრომლობის ფარგლებში, ბავშვთა ჯანმრთელობის ცენტრის პედიატრები კვალიფიკაციის ამაღლების მიზნით მივლენილნი იყვნენ გერმანიაში, „კაიზერის პედიატრიული კლინიკაში“. მომავალში ასეთი სახის სტაჟირებები რეგულარულ სახეს მიიღებს.
„ნიუ ჰოსპიტალსის“ ბავშვთა ჯანმრთელობის ცენტრი პაციენტებს 2019 წლის თებერვლიდან მიიღებს და მასში ფუნქციონირებას დაიწყებს ბავშვთა კრიტიკული და გადაუდებელი მედიცინის ცენტრი. ასევე, ამოქმედდება ბავშვთა ორთოპედიული, კარდიოლოგიური, ნეიროქირურგიული, ჰემატოლოგიური და ლაპარასკოპიული ქირურგიის მიმართულებები; გაიხსნება ძვლის ტვინის ტრანსპლანტაციის ცენტრი და მომავალში ახალშობილთა ქირურგიის განყოფილება. „ნიუ ჰოსპიტალსის“ ბავშვთა ჯანმრთელობის ცენტრის გუნდი დარგის საუკეთესო სპეციალისტებით იქნება დაკომპლექტებული და პაციენტებს 24 საათის მანძილზე გაუწევს ქვეყნის მასშტაბით საუკეთესო პედიატრიულ მომსახურებას.

Центр детского здоровья начинает сотрудничать с
В связи с открытием Центра детского здоровья "Нью Госпиталс" клинику посетил учредитель "Педиатрической клиники Кайзера" - врач-педиатр Кристиан Кайзер (Dr. Christian Kayser) из Германии.
Педиатр и детский эндокринолог Кристиан Кайзер, который на протяжении многих лет ассоциировался с Университетской клиникой Ганновера, посетил "Нью Госпиталс" в рамках установившегося сотрудничества. Между Центром детского здоровья и доктором Кайзером было заключено соглашение, подразумевающее его активное включение в процесс лечения пациентов Центра детского здоровья, в частности, доктор Кайзер будет принимать участие в онлайн консультациях и обсуждении особых клинических случаев.
В рамках вышеупомянутого сотрудничества педиатры Центра детского здоровья были направлены в Германию, в "Педиатрическую клинику Кайзера" на повышение квалификации. В будущем такие стажировки приобретут регулярный характер.
Центр детского здоровья "Нью Госпиталс" начнет принимать пациентов с февраля 2019 года. В нем будет функционировать Центр детской критической и неотложной медицины; начнут также действовать направления детской ортопедии, кардиологии, нейрохирургии, гематологии и лапароскопической хирургии; откроется центр трансплантации костного мозга и в будущем - отделение хирургии новорожденных. Команда Центра детского здоровья «Нью Госпиталс» будет укомплектована лучшими специалистами в этой области, которые будут круглосуточно оказывать эффективные педиатрические услуги маленьким пациентам со всей страны.