„ნიუ ჰოსპიტალსის“ ექიმები კვალიფიკაციას საფრანგეთში აიმაღლებენ
„ნიუ ჰოსპიტალსი“ ქართველ პედიატრებს კვალიფიკაციის ასამაღლებლად საფრანგეთში, „არპაჟონის ცენტრალურ ჰოსპიტალში“ გაგზავნის და საქართველოში დაბრუნების შემდეგ, პედიატრიულ განყოფილებაში დაასაქმებს.
ქართველი ექიმების ცოდნის გაღრმავების ეს პროგრამა, „არპაჟონის ცენტრალურ ჰოსპიტალსა“ და „ნიუ ჰოსპიტალსს“ შორის არსებული ხანგრძლივი თანამშრომლობის მემორანდუმით არის გამყარებული, რომელიც 2018 წელს გაფორმდა. თანამშრომლობა ითვალისწინებს სამედიცინო გამოცდილების გაზიარებას, ერთობლივ კვლევებს და სხვადასხვა სასწავლო პროექტების ორგანიზებას გაცვლითი პროგრამების ფარგლებში. დაგეგმილი პროექტები დიდ წვლილს შეიტანს ქართველი ექიმების ცოდნისა და გამოცდილების გაღრმავებაში, რაც მნიშვნელოვნად აისახება პაციენტებზე ზრუნვის პროცესებსა და მათი ჯანმრთელობის მდგომარეობის გაუმჯობესებაზე.
„არპაჟონის ცენტრალური ჰოსპიტალი“, საფრანგეთში, ქალაქ არპაჟონში 1983 წელს დაარსდა და ევროპის მასშტაბით ერთ-ერთი საუკეთესო მრავალპროფილურ კლინიკას წარმოადგენს. ჰოსპიტალში არსებული კვლევითი ცენტრი და სერვისები მოიცავს მრავალ სამედიცინო მიმართულებას, მათ შორის პედიატრიას, კარდიოლოგიას, ონკოლოგიას, ოფთალმოლოგიას, ოტო-რინო-ლარინგოლოგიას, უროლოგიას, ორთოპედია-ტრავმატოლოგიას, ქირურგიას, და სხვა დაავადებების მართვას.
„ნიუ ჰოსპიტალსი“ ევროპული სტანდარტების დაცვით აშენებული, ულტრათანამედროვე ტექნოლოგიებით აღჭურვილი, მრავალპროფილური კლინიკაა, რომელიც 2011 წლიდან უმაღლესი ხარისხის სტაციონარულ და ამბულატორიულ სერვისებს სთავაზობს პაციენტებს და მუდმივად ზრუნავს სამედიცინო პერსონალის პროფესიულ განვითარებაზე. „ნიუ ჰოსპიტალსის“ გამორჩეული ინფრასტრუქტურა და პროფესიონალთა გუნდის შეთანხმებული, მულტიდისციპლინური მიდგომა, პაციენტების მკურნალობის შედეგიანობისა და კმაყოფილების საწინდარია.

Врачи Нью Госпиталс повысят свою квалификацию во Франции
После повышения квалификации во Франции, в Центральном Госпитале Арпажона и возвращения на родину, грузинские врачи будут работать в педиатрическом отделении Нью Госпиталс.
Эта программа, направленная на углубление знаний грузинских врачей, закреплена в меморандуме о долгосрочном сотрудничестве между Центральным Госпиталем Арпажона и Нью Госпиталс, который был подписан в 2018 году. Сотрудничество предполагает обмен медицинским опытом, совместные исследования и организацию различных образовательных проектов в рамках программ обмена. Запланированные проекты будут в значительной степени способствовать углублению знаний и расширению опыта грузинских врачей, что, в свою очередь, позитивно отразиться на процессе оказания помощи пациентам и улучшении состояния их здоровья.
Центральный Госпиталь Арпажона был основан в 1983 году, в г. Арпажон (Франция) и является одной из лучших многопрофильных клиник в Европе. Исследовательский центр и службы госпиталя включают в себя множество медицинских направлений, в том числе, педиатрию, кардиологию, онкологию, офтальмологию, оториноларингологию, урологию, ортопедию, травматологию, хирургию и др.
Нью Госпиталс - это многопрофильная клиника, построенная в соответствии с европейскими стандартами и оснащенная ультрасовременными технологиями, которая с 2011 года предоставляет пациентам высококачественные стационарные и амбулаторные услуги и постоянно заботится о профессиональном развитии своего медицинского персонала. Развитая инфраструктура и согласованный многодисциплинарный подход со стороны команды профессионалов Нью Госпиталс являются залогом результативности лечения и удовлетворенности пациентов.