„ნიუ ჰოსპიტალსს“ „მეიოს კლინიკის“ და „არპაჟონის საავადმყოფოს“ დელეგაციები ეწვივნენ
„ნიუ ჰოსპიტალსს“ ბავშვთა ჯანმრთელობის ცენტრის გახსნასთან დაკავშირებით, ამერიკის საუკეთესო ჰოსპიტალის - „მეიოს კლინიკის“ დელეგაცია და „არპაჟონის ცენტრალური ჰოსპიტალის“ გენერალური დირექტორი, სედრიქ ლუსიე ეწვივნენ. ვიზიტის მიზანია მსოფლიოს წამყვანი კლინიკების ექიმებმა მონაწილეობა მიიღონ „ნიუ ჰოსპიტალსის“ მულტიდისციპლინური პედიატრიული სამსახურის ჩამოყალიბებაში და სამედიცინო პერსონალს გაუზიარონ მნიშვნელოვანი გამოცდილება.
29 ნოემბერს, „მეიოს კლინიკის“ დელეგაციამ „ნიუ ჰოსპიტალსში“ კონფერენცია გამართა რომელიც პედიატრიის აქტუალური საკითხების განხილვას მიეძღვნა და „ნიუ ჰოსპიტალსის“ პედიატრიული მიმართულების და სხვადასხვა დარგის მოწვეული პედიატრებისთვის ლექციების ჩატარებას გულისხმობდა. კონფერენცია მოიცავდა ისეთ მნიშვნელოვან თემებს, როგორიცაა უცნობი ეტიოლოგიის ცხელება, სეფსისი და გასტროენტერიტი ბავშვებში.
ამავე ვიზიტის ფარგლებში, „ნიუ ჰოსპიტალსს“ და „არპაჟონის ცენტრალურ ჰოსპიტალს“ შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს საზეიმოდ მოეწერა ხელი „ნიუ ჰოსპიტალსის“ დირექტორის, გიორგი რამიშვილისა და „არპაჟონის ჰოსპიტალის“ დირექტორის, ღონისძიების საპატიო სტუმრის, სედრიქ ლუსიეს მიერ. მემორანდუმის თანახმად, „ნიუ ჰოსპიტალსის“ პედიატრიული მიმართულების ექიმები კვალიფიკაციის ასამაღლებლად საფრანგეთში გაემგზავრებიან, ხოლო ფრანგი სპეციალისტები „ნიუ ჰოსპიტალსს“ ეწვევიან.
„ნიუ ჰოსპიტალსის“ ბავშვთა ჯანმრთელობის ცენტრი ახალი, გაზრდილი ფორმატით, პაციენტებს 2019 წლის იანვრიდან მიიღებს და მასში ფუნქციონირებას დაიწყებს ბავშვთა კრიტიკული და გადაუდებელი მედიცინის ცენტრი. ასევე, ამოქმედდება ბავშვთა ორთოპედიული, კარდიოლოგიური, ნეიროქირურგიული, ჰემატოლოგიური და ლაპარასკოპიული ქირურგიის მიმართულებები; გაიხსნება ძვლის ტვინის ტრანსპლანტაციის ცენტრი და ახალშობილთა ქირურგიის განყოფილება. „ნიუ ჰოსპიტალსის“ ბავშვთა ჯანმრთელობის ცენტრის გუნდი დარგის საუკეთესო სპეციალისტებით იქნება დაკომპლექტებული და პაციენტებს 24 საათის მანძილზე გაუწევს ქვეყნის მასშტაბით საუკეთესო პედიატრიულ მომსახურებას.

В клинику «Нью Госпиталс» посетили делегации «Клиники Мэйо» и «Госпиталя Арпажона»
В связи с  открытием Центра  детского здоровья клинику «Нью Госпиталс» посетила делегация лучшего американского госпиталя   -  «Клиники Мэйо» и генеральный директор «Центрального госпиталя Арпажона»  - Седрик Люсье.  Этот визит был нацелен на то, чтобы врачи ведущих клиник мира приняли участие в создании мультидисциплинарной  педиатрической службы в «Нью Госпиталс»  и поделились своим богатым опытом с его медицинским персоналом.
29 ноября делегация «Клиники Мэйо» провела в «Нью Госпиталс» конференцию, посвященную рассмотрению актуальных вопросов  педиатрии, которая предусматривала проведение лекций для специалистов педиатрического направления «Нью Госпиталс» и приглашенных врачей-педиатров разных специальностей. На конференции обсуждались такие важные темы  как лихорадка неясной этиологии, сепсис и гастроэнтерит среди детей.
Кроме того, в рамках этого визита состоялось подписание меморандума о сотрудничестве между «Нью Госпиталс»  и «Центральным госпиталем Арпажона». Свои подписи под документом в торжественной обстановке поставили  директор «Нью Госпиталс»   Гиорги Рамишвили и  почетный гость мероприятия,  директор «Госпиталя Арпажона» Седрик Люсье.  Согласно этому меморандума врачи педиатрического направления «Нью Госпиталс» отправятся во Францию на повышение квалификации, а французские специалисты посетят  «Нью Госпиталс».
Центр  детского здоровья «Нью Госпиталс»  в новом расширенном формате начнет принимать пациентов с января 2019 года.  В нем будет функционировать Центр детской критической и неотложной медицины;  начнут действовать  направления  детской ортопедии, кардиологии, нейрохирургии, гематологии и  лапароскопической хирургии;  откроется центр трансплантации костного мозга  и отделение   хирургии новорожденных.  Команда Центра  детского здоровья «Нью Госпиталс» будет укомплектована лучшими специалистами отрасли, которые на протяжении 24 часов будут оказывать эффективные педиатрические услуги маленьким пациентам  со всей страны.